Babiččino údolí

28.06.2018 10:20

V pondělí 25. června vyrazili žáci 8. třídy na dvoudenní výlet do Babiččina údolí. První naší zastávkou bylo Pevnostní město Josefov, kde jsme absolvovali výukový program v podzemí. Žáci se rozdělili po dvojicích dle povolání - velení, dělostřelci, minéři, řemeslníci a zásobovači. Společně plnili úkoly, za něž dostávali zlaté čokoládové mince. Dvojice, která nasbírala nejvíce mincí, vyhrála. Za odměnu si pak zlaté čokoládové mince snědli. Procházkou jsme se vrátili do Jaroměře a odsud jeli autobusem prozkoumat město Náchod. Zde jsme viděli Dášu a Ludvíka, dva místní medvědy. V centru města jsme objevili unikátní zvonkohru, lavičku se sedícím spisovatelem J. Škvoreckým. Neopomenuli jsme vylézt na kopec a podívat se na dominantní Náchodský zámeček. K večeru mírně unaveni jsme se ubytovali v Autocampu Rozkoš nedaleko České Skalice. Zde na nás čekala chutná večeře v restauraci Na pláži.

Druhý den jsme se pěšky vydali do České Skalice, kde jsme navštívili Barunčinu školu a Muzeum Boženy Němcové. Dozvěděli jsme se spoustu informací o životě i díle Boženy Němcové. Také se zde nachází textilní muzeum, do kterého jsme kvůli časovému plánu pouze nahlédli.

Procházkou jsme se přesunuli k Ratibořickému zámku, dále k sousoší babičky s dětmi, až jsme došli na Staré Bělidlo a ke splavu. Sice nás cestou zastihl malý deštíček, ale ten nám dobrou náladu nepokazil. Po delší a svižnější procházce se nám tuze líbil vlak, který nás dovezl do Hradce Králové. Zde jsme utratili poslední peníze a pak už jen dojeli přímým autobusem až domů.

Hurá nazdar výletu, už jsme zmokli, už jsme tu.

Mgr. Petra Hájková