Bücherwurm 2016

17.04.2016 20:00

Jako každý rok jsme přihlásili do soutěže v předčítání německého textu Bücherwurm, které pořádá Goethe-Zentrum Pardubice. Letos se předčítalo z populární knihy pro mládež německé autorky Aliny Bronsky „Spiegelkind“ („Za zrcadlem“). Její české vydání obohatilo naši školní knihovnu, ale také některé vášnivé čtenáře.

S kapitolou v němčině se „poprali“ všichni žáci 8. a 9. třídy, ovšem do finále zastoupeného školami z nejrůznějších koutů republiky mohl jen jeden. Ve středu 6. dubna 2016 to v pardubickém divadle Exil byla Adéla Smolíková. Úkolem všech soutěžících bylo přečíst zvolenou část kapitoly s co možná nejlepší výslovností a výrazným přednesem. Pětičlenná porota, ve které zasedli tři rodilí mluvčí, poté výkony soutěžících ohodnotila. A jak dopadla Adéla? Skvěle! Umístila se na vynikajícím 6. místě. Gratulujeme!

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE