Čtenářské dílny

25.11.2015 19:53

Naše škola si vybrala v rámci výzvy č. 56 OPVK (Operační program Vzdělávání         pro konkurenceschopnost) také klíčovou aktivitu pod názvem Čtenářské dílny jako prostředek ke zkvalitnění čtenářství  a čtenářské gramotnosti. Žáci dvou vybraných ročníků se během tohoto školního roku zúčastní několika čtenářských dílen a seznámí se s novými knihami (zakoupenými z prostředků EU), které následně obohatí naši školní knihovnu. Jednou skupinou nadšených čtenářů jsou třeťáci. Jejich první tři dílny proběhly v místní obecní knihovně, kde pracovali s knihami dle vlastního výběru.             Ve škole na ně však hned v další dílně čekala úplně nová kniha Velký případ školního detektiva a s ní také napínavé dobrodružství  chytrého Radílka.                     Kniha se všem moc líbila, přečetli ji téměř jedním dechem a už se těší na další.

Mgr. Ludmila Šimečková