Divadelní kroužek

15.06.2017 11:06

Celý školní rok děti ze základní školy nacvičovaly v rámci divadelního kroužku pohádku Dvanáct měsíčků. Konečně, pro většinu z dvaceti dětí nastaly dny, kdy mohly své herecké dovednosti předvést. 9., 11. a 12. června se naši malí i větší herci skutečně vyřádili.

První předpremiéra byla zahrána pro žáky II. stupně základní školy a děti z Vranové Lhoty. I přes větší obavy dětí z nich po chvíli nervozita opadla, a tak se výborně připravily na nedělní vystoupení pro rodiče a veřejnost, které zahrály, jak nejlépe dovedly. Bylo vidět, že si hraní na jevišti užívaly, což diváci ocenili velkým potleskem.

V pondělí už potom nastoupili divadelníci jako „profíci“ zahrát pohádku I. stupni, mateřské školce a lesní školce. Malé chybky, které se tu a tam objevily, ale nezastínily fakt, že naše děti mají hraní a předvádění na jevišti v krvi a navazují tak na dlouhou divadelní tradici v Městečku Trnávce.

Mgr. Jana Dospělová