Gastronomická soutěž

07.01.2013 15:21

Gastronomická soutěž  - O pohár ISŠ Moravská Třebová – 2. ročník

Dne 19. prosince 2012 se v Muzeu v Moravské Třebové konal již druhý ročník gastronomické soutěže pro žáky 8. a 9. tříd ZŠ. Opět se našly dvě skupiny nadšenců z řad 8. i 9. třídy naší školy, které se pustily do pečlivých příprav. A ty se vyplatily. Obě čtveřice doprovázené svými poradci (Lenka Tomanová, Pavla Stropková, Jakub Richter, Zdeněk Zatloukal, Iveta Vychodilová, Zdiša Zavadilová, Václav Nedoma, Míša Plháková) totiž předvedly v poměrně silné konkurenci tak úžasné výkony, že si obě družstva odvezla medailová umístění. Družstvo 8. třídy bylo stříbrné a družstvo 9. třídy bronzové.

A v jakých disciplínách děvčata a chlapci vlastně soutěžili? Nejprve připravovali dvě porce fantazijního teplého nealkoholického nápoje (ne kávy), poté obloženou mísu pro dvě osoby (zde museli zpracovat všechny dodané suroviny) a na konec prostírali stůl pro dvě osoby s vánoční tématikou (Výzdobu si vyráběli sami!). Foto zde.

Mgr. Jana Strouhalová