Mikuláš ve škole

08.12.2016 13:46

Nastává čas vánoční, který zahrnuje plno významných dnů.  Jsou to například Železná neděle, Bronzová neděle, Stříbrná neděle  a  Zlatá neděle, Štědrý den i Nový rok, ale mimo jiné i svátek svatého Mikuláše. V pondělí 5. 12. se do tříd vydal Mikuláš se svými pomocníky.

V mateřské školce byly děti odvážné, bály se jen trošičku a krásně zpívaly.

Na prvním stupni byly vidět i nějaké slzičky strachu z čertů, ale zbytečně, protože jak se říká "Ten, kdo je hodný, se nemusí bát, protože si pro něho strašidelný čert nepřijde."

Na druhém stupni se naše větší zlobidla nebála. Přesto si některé z nich vzali čerti do svých pytlů a chtěli je vzít do pekla. Nezdařilo se.

Každý žák dostal balíček od andělů, který věnovalo SRPŠ. Ale nebylo to zadarmo - museli přednést básničku nebo zazpívat. A to jim šlo náramně, byli velmi šikovní.

Mikuláš byl po dnešním dnu velmi spokojený. Andělé měli radost, že jsou děti poslušné a že mohli rozdat nějaké dárečky. A čerti? Čerti byli znovu zklamaní, že jejich kotlíky v pekle zůstaly prázdné.