NĚMECKÝ DIVADELNÍ FESTIVAL

24.10.2012 00:00

Rok 2012 – rok pohádek bratří Grimmů – se odrazil také v nabídce letošního divadelního festivalu, konaného jako každý rok v Divadle 29 v Pardubicích. Naši žáci (zájemci z 8. a 9. třídy) si vybrali pohádku Der gestiefelte Kater (Kocour v botách) v podání divadelního souboru Galli München, který do svých her zapojuje i své publikum…

Tohle divadlo se mi moc líbilo. Nejen kvůli tomu, že jsem se účastnil představení jako pomocník a jako zlý čaroděj. Moc se mi líbil hercův legrační výkon! Klidně bych jel na další.

David Pospíšil

Mně se divadlo líbilo. Bylo dobré, že jsem hrál, i když ze začátku jsem měl strach, že herci nebudu rozumět. Ale potom jsem mu rozuměl většinu. Pomohlo mi, že jsme si pohádku předem přečetli.

Jirka Zbožínek

Bylo to úžasné. Herec byl velmi dobrý, nahlas a srozumitelně říkal a opakoval slovíčka. Bylo také bezva, že zapojoval některé naše žáky do hry divadla. Moc se mi to líbilo.

Adéla Vrobelová

Divadlo bylo super. Herec byl zábavný, zapojoval publikum a všichni se bavili. Jsem moc ráda, že jsem mohla jet. Klidně bych jela znovu.

Zdiša Zavadilová

Divadlo se mi líbilo. Bylo super, že lidi z naší školy byli zapojeni, ale nevím, co bych dělala, kdybych tam měla hrát já. Herec uměl perfektně a vtipně hrát. Tanec na začátku a na konci byl úžasně srandovní.

Pavla Stropková

Divadlo bylo zábavné, bylo fajn. Největší zážitek pro mě byl David Pospíšil. Jeho hraní zvířat bylo extrémně vtipné. Líbilo se mi, že se hry zúčastnili ostatní lidé z publika.

Míša Plháková