Představení „Popelnice“

23.04.2015 21:01

V úterý 21. 4. 2015 k nám do Městečka Trnávky zavítali představitelé divadla Fortissimo, Vlado Kulíšek (pantomima) a Radek Michalko (hudební doprovod). Pro naše žáky přivezli představení, které vypráví o všedním dnu obyvatele staré popelnice. Ten umí všední věci užívat neobvykle, proměňuje popelnici v kosmickou loď, auto nebo mořský koráb. To vše beze slov, s humorem a za aktivní spolupráce diváků. Vše trefně doprovází hudebník.

Zde jsou postřehy našich žáků:

Dne 21.4. jsme byli na pantomimě. Tohle představení bylo moc zábavné. Hrál ho jen jeden dobrý herec, bez mluvení, s pomocí hudebníka. Představení bylo skvělé, líbilo se mi, protože hráli úplně všichni. Byl jsem taky na pódiu si zahrát na kytaristu. Když se do divadla zapojí všichni, je to mnohem živější.  (Jonáš Dvorský)

Dnešní pantomima se mi líbila. Z počátku jsem představovala, že tam bude mim, který má masku a předvádí, jak je uvězněn v krabici. Ve skutečnosti to bylo jiné. Bylo to zábavné, nápadité a hlavně se líbilo, že spolupracovali i s obecenstvem. Nikdy jsem na takovém představení nebyla, a tak jsem byla příjemně překvapená.  (Tereza Kopalová)

Patomima byla určitě zajímavá. I přesto, že tomuto žánru neholduji, dokázal mě herec vtáhnout do děje. Vystačil si jen s pár věcmi a využíval publikum. Nemůžu neupozornit na hudebníka, bez jehož doprovodu by to asi nebylo ono.  (Adéla Smékalová)

Nejdříve jsem si pomyslela, že to asi nebude zábava, ale když se to rozjelo, začal to celé doprovázet pán na klávesy, tak se mi to začalo líbit. Taková divadla jsou nejlepší, protože se do nich zapojí celé publikum. Takže tam nikdo jen tak nesedí nebo nespí, ale zapojí se a je součástí hry. Zaujalo mě, jak jeden pán a ještě mlčky dovede tolik. Prokládané scény zpěvem byly taky pěkné. Nejlepší bylo, jak si vybral žáky do kapely, ale bylo jich málo, tak přizval další a ještě to oživil.  (Anička Zichová)

Představení se mi líbilo, bylo vtipné, zajímavé. Líbila se mi Lucka, jak dělala býka, anebo Radek, jak se pral, a paní učitelky dělaly masáž. Za hodinu se toho na pódiu odehrálo spoustu. Obdivuji, jak málo věcí z popelnice nás dokázalo pobavit... (Adriana Škrabalová)

Představení se mi líbilo. Bylo vtipné a zábavné. Líbil se mi nejvíce konec, když mim založil kapelu a holky tancovaly a všichni v sále tleskali. Pán, který vylezl z popelnice, měl obrovskou fantazii. Hezké bylo, když hrál na klavír a letěl raketou. Chtěla bych, aby přijeli znovu.  (Eliška Lexmaulová)