Příběhy bezpráví

08.12.2017 13:22

Každoročně v listopadu zapojujeme žáky 8. a 9. tříd do projektu Jeden svět na školách – Příběhy bezpráví. Nejprve promítneme vybraný film nebo dokument a potom hledáme hosta, který by nám dobu bezpráví mohl přiblížit. Pro letošní 13. ročník jsme vybrali dokument Šel bych do toho znovu o muži, který převáděl lidi přes hranice. V pondělí 20. listopadu jsme si pozvali na besedu pana Ing. Karla Metyše z Moravské Třebové. Jak se mu podařilo zaujmout naše žáky, vyčtete z následujících reakcí:

„Beseda s K. Metyšem se mi líbila a zaslouží si obdiv. Tato vyprávění starších lidí mě baví a víc mi to přiblíží tu dobu.“

„Překvapilo mě, jaký byl pan Metyš strašně milý pán s výbornou pamětí, jak vyprávěl o svém životě, o vězení, o dokončování školy.“

„Zajímavé také bylo, že přes to všechno se dokázal učit a vystudovat vysokou školu.“

„Bylo to poučné a hlavně si máme vážit toho, co máme.“

Mgr. A.Popelková