Přírodovědný víceboj

09.11.2015 10:23

Dne 5. 11. 2015 se vypravili vybraní žáci IX. třídy naší školy na Gymnázium do Moravské Třebové, aby tam reprezentovali školu v  soutěži s názvem Přírodovědný víceboj. Museli se vypořádat s nelehkými úkoly, které propojovaly přírodopis, fyziku a chemii.

Po ukončení testu žáci procházeli čtyřmi stanovišti, kde pracovali ve skupinkách v biologické, chemické a fyzikální laboratoři a v učebně výtvarné výchovy. Zažili mnoho zábavných pokusů a ve výtvarné dílně si namalovali obrázek mikroskopického preparátu zelené řasy.

Největšího úspěchu dosáhla Anna Zichová, která se umístila na krásném 6. místě, Marcela Plháková a Patrik Straka se dělili o 8.-9. místo. Všem žákům, kteří se do soutěže pustili a bojovali ze všech sil, patří poděkování za vzornou reprezentaci naší školy.                                                                                                   Mgr. Věra Grimmerová