Soutěž praktických dovedností

21.04.2016 14:30

Jako již každoročně jsme i v letošním školním roce účastnili Soutěže praktických dovedností žáků základních škol. Žáci ve školním kole v letošním roce vyráběli obracečku. Do okresního kola postoupili jen ti, kteří se umístili na prvních dvou místech - Stanislav Hanák a Daniel Khyr.

Dne 19. dubna se sjeli tito nejlepší žáci základních škol v SOU Svitavy, aby mezi sebou poměřili síly při výrobě kovadla, nebo chcete-li hamru.

Celkem se této akce zúčastnilo 11 základních škol.

• ZŠ Svitavy, Felberova
  • ZŠ Svitavy, Riegrova
  • ZŠ Svitavy, nám. Míru
  • ŽŠ Svitavy, T. G. Masaryka
  • ZŠ a MŠ Svitavy, Sokolská
  • ZŠ Vítějeves
  • ŽŠ Pomezí
  • ZŠ a MŠ Městečko Trnávka
  • ZŠ Bystré
  • ZŠ Brněnec
  • ZŠ Litomyšl, Zámecká

Náročnost výrobku odpovídala dovednostem, znalostem, ale už i zkušenostem žáků. Po celou dobu pracovali žáci základních škol pod dozorem učitelů odborného výcviku. Protože občas je potřeba i drobná rada v dílnách, na práci dohlíželi a občas také poradili žáci  učiliště. Po celou dobu panovala dobrá nálada, což na soutěžích jistě není běžné.

Vítězi se vlastně stali všichni účastníci, neboť si domů odnesli svůj výrobek. A že to při závěrečné zátěžové testové zkoušce bylo notně slyšet, že hamr pracuje, jak má!