TECHNOhrátky a ISŠ Moravská Třebová

24.10.2016 12:22

Naše škola se každoročně zapojuje do projektu Pardubického kraje TECHNOhrátky. Cílem tohoto projektu je přiblížit žákům základní školy technické a odborné předměty vyučované na středních odborných školách. Zapojené střední školy prezentují jednotlivé obory prostřednictvím praktických ukázek, ve kterých mezi sebou soutěží žáci základních škol.

Reakce našich žáků na představení ISŠ v Moravské Třebové 12. října 2016:

Daniela –… Po přivítání v Muzeu jsme se šli podívat na různé obory, které tato škola nabízí. Přitom jsme plnili různé úkoly a samozřejmě se dozvěděli potřebné informace.

David –… Viděli jsme obory jako klempíř, pokrývač, kuchař, číšník. Na konci byla vědomostní soutěž, kterou jsme samozřejmě prohráli, ale alespoň jsme dostali výborné koláčky.

Andrea  - … Bylo jen na nás, jestli nás nějaký obor zaujme. Bavilo mě to a doufám, že se mi tam povede dostat.

Tereza - … Dobrovolníci si vyzkoušeli splnit různé úkoly, které byly následně obodovány. Body se pak sečetly a z devíti škol jsme skončili na pátém místě.

Daniel - … V oboru klempíř jsem zatloukal hřebíky a šrouboval vruty. V oboru hotelnictví jsem flamboval ovoce.

Mgr. Alena Popelková