V Brně

14.12.2017 13:14

V úterý 12. prosince se žáci 8. třídy vydali do Brna. Podívali jsme se do Vily Tugendhat a Kapucínské hrobky. Vánoční atmosféru jsme načerpali na vánočních trzích na "Zelňáku".

Z postřehů žáků:

Výlet do Brna se mi líbil. Nejvíce mě zaujala prohlídka Vily Tugendhat, hlavně ty megalomanské, na tu dobu luxusní pokoje a technické prostory. Hodně se mi líbilo jejich auto tatra. Zaujal mě jejich příběh, že zde museli zanechat vilu za 5 milionů a emigrovat do Ameriky. Vánoční trhy se mi líbily. Obešli jsme všechny stánky a v každém bylo něco unikátního. Kapucínská hrobka byla zajímavá. Líbila se mi ta největší, kde jich odpočívá šestnáct. Moc pěkný pohled to nebyl, když si uvědomíte, že takhle taky skončíme. Příští rok bych jel znovu. (David Fréhar)

Vila se všem líbila a mile překvapila. Pak jsme se vydali na náměstí a do hrobky Kapucínů. Na ukončení pěkného dne jsme se pořádně ve Vaňkovce projeli na eskalátorech. (Šárka Henslová)

Prohlídka ve vile se mi líbila, ale byla příliš dlouhá. Nejhezčí byl výhled z okna a jejich zahrada. Také mě zaujaly obrovské dveře. Při vstupu do vily jsme si museli obalit boty do ochranného igelitu. Pak jsme měli rozchod na náměstí, abychom si prohlédli vánoční trhy. Šli jsme i do Kapucínské hrobky, kde byli pohřbeni lidé. Jedna z nich byla dokonce pohřbena zaživa. (Barbora Balajková)