16.12.2016 13:24

V neděli 11. prosince se v Kulturním domě v Městečku Trnávce uskutečnila Vánoční besídka, na které se podíleli žáci celé základní školy a předškoláci z mateřské školy. Rámec odpoledne tvořilo téma Advent, vánoční čas a osobnosti, které v tomto předvánočním čase slaví jmeniny – sv. Ondřej, sv. Barbora, sv. Mikuláš, sv. Lucie, sv. Štěpán.

Po přivítání panem ředitelem nám žáci připomněli krátce, co bychom měli vědět o Adventu, o svících a vánočních symbolech.

Většina vystoupení byla koncipována jako ukázka lidových zvyků, pověr, říkadel a tradic, na které se v dnešní „uspěchané“ době poměrně často zapomíná. Viděli jsme, jak zatančily „Barborky“, dováděli čertíci, uklízeli Lucky a koledovali Štěpánové.

Velmi působivé bylo kratičké divadelní představení Narození Ježíška vyplněné koledami a příchodem králů Kašpara, Melichara a Baltazara.

Ti nejmenší zazpívali a zatančili o ptáčkovi, kterému bylo zima.

Na závěr žáci II. stupně zazpívali několik vánočních písní a s úsměvem jsme se po hodinovém vystoupení vydali domů.

Mgr. Petra Hájková

Fotky: ZDE