1. třída BROUČCI

Třídní učitelka: Pavlína Veverková, DiS

TVOŘENÍ Z DOMU

     Bohužel nám situace ve světě ani v naší krásné republice nepřeje, ale nás to neodradí. Rodiče s dětmi se dali do tvoření a společnými silami vyrobili spoustu krásných věcí. Vyráběli klíč, s jehož pomocí odemkli a pustili jaro. Fotili se u jarních kytiček a vyráběli velikonoční výzdobu. Všem se tvoření náramně povedlo a vždy vykouzlilo úsměv na tváři.

     Děkuji všem, kteří si našli chvilku a zapojili se. Už se těším na další krásné tvoření, které od vás obdržím. 

viz. fotogalerie

                                                                                            Pavlína Veverková

 

POHÁDKOVÝ BÁL

  Ve čtvrtek 12. března 2020 se uskutečnil ve třídě broučci ,,Pohádkový bál". I když nás bylo maličko, s dětmi jsme si pohádkové dopoledne užili plnými doušky. Na děti čekaly soutěže, stoleček plný dobrot a především bál, při kterém se konala promenáda masek a diskotéka. Děti si dopoledne užily a už se těší na další blížící se události. 

viz. fotogalerie

                                                                                            Pavlína Veverková

   Již dva měsíce v novém roce máme úspěšně za sebou, ale spoustu zábavy a chvilek ve školičce nás ještě čeká. Zimní období ve školce věnujeme procvičování a opakování všeho čeho se již děti naučily. Procvičujeme matematickou i čtenářskou pregramotnost, zdokonalujeme se v jemné i hrubé motorice. Učíme se nové básničky, písničky a procvičujeme se i v ostatních oblastech. Musím říci, že děti jsou velice šikovné a s radostí a zapálením se učí nové věci. A tím nám dělají obrovskou radost.

     Koncem ledna jsme s dětmi navštívili kulturní dům, ve kterém se konala výstava trofejí. Přitom si děti vzpomněly na naši návštěvu lesa a se zájmem pozorovaly výstavu, plnily úkoly. Nejvíce je zaujal les plný zvířátek. Zvířátka s radostí pojmenovaly a za odměnu si odnesly sladkou odměnu a omalovánky.

     Ve školce jsme se snažili přivolat zimu alespoň prostřednictvím zimního tvoření, vyzkoušeli jsme si zimní sporty bez sněhu, protože nám zima letos moc nepřála. U téma ,,Čím budu až vyrostu“ si děti mohly vyzkoušet různá povolání a uvažovat čím by chtěly být.

     Jaro se k nám kvapem blíží, to jsme si již stihli všimnout. V zahrádkách na nás vykukují sněženky a slunečních paprsků stále přibývá, tak jako úsměvů v dětských tvářích. S dětmi nás čeká ještě spousta aktivit v pohodě návštěvy místní knihovny, maškarního karnevalu, divadélek, velikonoční dílničky, vynášení Moreny i pálení čarodějnic. Na vše se moc těšíme. 

viz. fotogalerie                                                                        

                                                                                              Pavlína Veverková

                                                                          

     Že se pomalými krůčky blíží Vánoce, jsme pocítili i ve školce. Při pobytu venku s dětmi pozorujeme vyzdobená stavení a pociťujeme přicházející zimu. Ve školce již pilně nacvičujeme na vánoční besídku a nemůžeme se dočkat příchodu Ježíška.

    Adventní dobu a čekání si krátíme různými akcemi. Jako každý rok nás přijde navštívit Mikuláš s andělem i čerty, který dětem donese něco dobrého. Také nás čeká poslední divadélko v tomto roce.

     Za poslechu koled proběhne i vánoční dílnička, kde si rodiče s dětmi vyrobí voňavou ozdobu na stůl. Vše zakončíme vánoční besídkou, na kterou děti pilně trénují a velice se těší. Po besídce nás čeká posezení s rodiči a malé pohoštění, které tento rok připravovaly samotné děti.

     Poslední tečkou v tomto roce bude příchod Ježíška do MŠ. Čas si zkrátíme posloucháním koled, připomenutím zvyků a tradic. S dětmi nazdobíme stromeček a budeme čekat, co pěkného nám tento rok nadělí.

     Tímto bychom Vám s dětmi chtěli popřát ty nejkrásnější vánoční svátky, hodně štěstí, zdraví, pohody a úspěchů do roku 2020.

viz.fotogalerie

                                                                                                   Pavlína Veverková

 

BROUČCI V KNIHOVNĚ

     Už je to tak. S našimi nejmenšími jsme navštívili obecní knihovnu. Pro mnohé z nich to byl úplně nový zážitek. V knihovně nás přivítala paní Stenzlová, která nás provedla výstavou loutek. Loutky jsme si pečlivě prohlédli, pohladili a dozvěděli se o nich spoustu zajímavostí.

     Po prohlídce nás čekala pohádka a poté si děti mohly zapůjčit knížky, seznámit se s prostředím knihovny a tak si pomaloučku vytvářet kladný vztah a zájem o knihy.

První návštěva se nám moc líbila a rádi opět přijdeme. Děkujeme

viz. fotogalerie

                                                                                                  Pavlína Veverková

Dýňování ve školičce

 

     Ve čtvrtek dne 24. října proběhlo v naší mateřské škole dýňování. Byli jsme velice překvapeni zájmem a účastí o tuto akci. Kreativita ze strany dětí a rodičů byla znát a během okamžiku naši školku zdobily nádherné dýně, které nám poskytnou výzdobu na další akce. Dýně nám poslouží jako výzdoba na halloweenský maškarní karneval a poté jako osvícení zahrady při uspávání broučků.

 

viz. fotogalerie

                                                                          Pavlína Veverková

 

 

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Ve čtvrtek dne 31. října 2019 proběhlo v naší školičce již druhé ,,USPÁVÁNÍ BROUČKŮ “.

Jako první proběhl lampionový průvod po obci, kde jsme společně posvítili všem broučkům na cestu a přivedli je k nám na zahradu MŠ.  Tam na nás čekala postýlka se Čmeldou a Brumdou. S pomocí rodičů jsme broučkům zazpívali písničky a tak jsme celou zahradu uložili k zimnímu spánku.

viz. fotogalerie

                                                                                            Pavlína Veverková

 

PRVNÍ OKAMŽIKY VE ŠKOLCE

Již dva měsíce máme zdařile za sebou. Pro některé bylo adaptační období náročné pro jiné nikoliv. Některé děti změnu snášely s lehkostí a překonávaly všechny překážky bez problémů. Pro jiné to představovalo náročné období. Odloučení od rodiny vyžadovalo přítulnou náruč paní učitelky, empatický přístup, trošku pochopení a hlavně čas se se vším srovnat.

Toto období je již za námi a musím říct, že všechny děti to zvládly bravurně. Nezbývá nic jiného než našim nejmenším pořádně zatleskat a popřát jim pouze příjemné a pohodové dny v naší školičce.

K nahlédnutí ve fotogalerii 

                                                                                                Pavlína Veverková