1. třída BROUČCI

Třídní učitelka: Kristýna Dvorská

DÝŇOVÁNÍ

Dne 25.10.2018 v naší školce proběhla akce s názvem ,,DÝŇOVÁNÍ", na které si děti za pomoci svých rodičů a učitelek 

mohly vydlabat a ozdobit své vlastní dýně. Fantazie byla opravdu veliká a panáčci Dýňáčci se vskutku povedli. Mockrát děkujeme rodičům za jejich 

aktivitu a nápady, jelikož díky nim, jsme mohli dýně využít na ozdobu akce ,,USPÁVÁNÍ BROUČŮ", výzdobu vchodu školky a na ,,MAŠKARNÍ HALLOWEENSKÝ BÁL".

Jsme rádi, že vás tvoření bavilo a že jsme si mimo jiné mohli popovídat u čaje či kávy.

                                                        Kristýna Dvorská 

Třída Broučci
Podzime, podzime, řekni nám, co nevíme...
Ano, podzim, ten nás opravdu baví. Všude kolem barevné listí, popadané kaštany, oříšky a když k tomu všemu ještě svítí sluníčko, je to ideální počasí na procházky. Se školkou podnikáme vycházky do různých koutů Trnávky a že jich tu je...Při tom se kocháme krásou naší přírody a obdivujeme podzimní dekorace, všude kolem nás. I děti pomáhají paní učitelce vyzdobit naši třídu. Velkou pomocí byla také akce ,,DÝŇOVÁNÍ" na které některé děti spolu s rodiči, dlabaly a zdobily dýně. Fantazie rodičů byla skutečně veliká a díky nim nám školku budou zdobit krásní dýňoví strašáci. Tímto jim moc děkujeme. Naši MŠ také navštívilo divadlo, které mimo jiných pohádek zahrálo pohádku Mášenka, Budulínek...Momentálně se již strašně těšíme na další dvě nadcházející akce, kterými jsou ,,USPÁVÁNÍ BROUČKŮ a ,,HALLOWEENSKÝ MAŠKARNÍ PLES". Jsme zvědaví, jak se akce vydaří a jaké nápadité masky k nám do školky přijdou. Však se také pečlivě připravujeme...Učíme se písničky a ladíme třídu do temnot letošního strašení. Mimo tyto aktivity také nesmíme opomenout, že jsme se šli podívat na traktory do místní zemědělské společnosti, vyráběli dračí zapichovátka do květináče a hodnotící ježečky. Nejmladší děti se naučily své (možná) první básně, písně. Obtiskávali jsme brambory, malovali jablíčka a mnoho dalších věcí. Velice se těšíme, co nás čeká dál...            
                                                                                                                                                              
                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                                              Kristýna Dvorská                                                                                                                                                                                 

USPÁVÁNÍ BROUČKŮ

Dne 1.11.2018  se děti za doprovodu rodičů vydaly uložit broučky k zimnímu spánku. Sraz byl v 17:00 hodin u školky a společně jsme vyrazilina průvod s lampiony a lucerničkami po vesnici. Byla tma a tak jsme krásně zářili, jako světlušky. Po příchodu na zahradu školky jsme se obklopeni strašáky z dýní rozestoupili okolo kupky listí, na které už čekala kolébka s plyšovými broučky, čmeláčky. Děti za svitu luceren zazpívaly spolu s učitelkami písničky, jako například ,, Tam kde v noci jasně svítí světlušky" a broučky jsme zahrnuli listím a popřáli krásný zimní odpočinek.        Kristýna Dvorská 

HALLOWEEN

Píše se rok 2018 a přesně 7. listopadu se školka v Městečku Trnávce mění na strašidelné doupě plné nestvůr, bubáků, čarodějnic a upírů....

Ano, přesně takhle to tu vypadalo. Hned ráno na naše děti převlečená za strašidýlka,čekala paní učitelka a hrůzostrašně vyzdobená třída. Všude lampiony, dýně, netopýři, pavouci a také ,,nechutný raut" plný gumových červů, žížal, pavoučích brambůrek, upíří limonády a podobně. Na děti po celý den čekaly různé hry, odměny, úkoly a právě ono již zmíněné občerstvení v duchu Halloweenu. Vše jsme zakončili přípitkem dětským šampaňským a průvodem po dědině. To byl ale príma den...Fotografie z této akce viz. Fotogalerie.                   

                                                                                                                                                                                             Kristýna Dvorská 

                                                                                                                                                               

ADVETNÍ ČAS

Adventní období je nádherné... Tajuplné, kouzelné. A i u nás v MŠ, bylo. Pátého prosince nás navštíl Mikuláš spolu s čerty a andělíčky. Děti se trošku bály, ale vše dopadlo nakonec dobře. Děti dostaly sladkost a slíbily, že se příště polepší ze svých hříchů. Celý prosinec byl pro nás perným měsícem. Zdobili jsme třídu do vánoční nálady, včetně stromečku a trénovali jsme na besídku -nacvičili jsme písničky, básničky, dle názvu naší třídy i taneček broučků, oblečeni do černo bílého oděvu a s tykadýlky. Děvčata měla i bílé tylové sukýnky. Předali jsme dáreček a přáníčko rodičům, které jsme vyráběli během činností ráno. Poseděli jsme, dali jsme si čaj, kávu, jednohubky i cukroví. Také jsme se těšili na nadílku od Ježíška, zpívali si u prskavek, měli jsme vánoční diskotéku a šli jsme se také podívat na výstavu betlémů do místní knihovny.... No a tak jsme plni dojmů a zážitků mohli odejít na prázdniny a užít si tu vánoční pohodu také doma s těmi nejbližšími. Foto viz. Galerie.

                                                                                                                                                                        Kristýna Dvorská

NÁVŠTĚVA KNIHOVNY

Naše děti chodí velice rády do knihovny. Paní knihovnice mají pro nás vždy připraven nějaký úkol a čtou nám z knih. Také děti samotné si mohou prohlédnout knihy, které v knihovně jsou. Nesmíme ale zapomínat, jak se ke knihám chovat. Je fajn, že nám jsou tyto návštěvy umožňovány, děti si tak vybudují jakýsi zvyk a zajisté se jejich návštěvnost knihovny zvětší nástupem našich školkáčků do školy.                                                        

 

                                                                                                                                                                     Kristýna Dvorská