9. třída v Praze

27.05.2018 20:44

Exkurze 9. třídy v Praze byla velmi přínosná, naučná a krásná. Počasí nás trošku zlobilo, ale to k tomu patří.

Ve dnech 16. – 17. 5. 2018 jsme, devátá třída, vyrazili do Prahy. Po příjezdu jsme se jeli hned ubytovat na Karlín. S lehčím batůžkem jsme se vydali vstříc Židovskému městu, jeho synagogám, muzeu a starému židovskému hřbitovu. Pak jsme zamířili na Vyšehrad, vyfotili se u nejstarší rotundy a u krásného výhledu na řeku Vltavu. Na vyšehradském hřbitově jsme viděli spoustu hrobů významných osobností, hledali jsme známé spisovatele. Pak se jelo na Floru. Někteří šli do kina, ostatní na procházku. Vpodvečer jsme vyšli na Pražský hrad, kde nás čekala kontrola (prošli jsme bez „pípání“). Následoval návrat na hostel, krátký odpočinek a … už za tmy jsme všichni doslova vyběhli na Vítkov, kde se nám líbilo snad nejvíc. Noční Praha byla nádherná!

Druhý den ráno jsme zamířili do Senátu ČR. Nejprve jsme si s průvodkyní prohlédli Valdštejnský palác, nahlédli na jednání Senátu a pak jsme si prošli také Valdštejnskou zahradu. Poté jsme lanovkou vyjeli na Petřín, vystoupali na rozhlednu a naposledy se podívali na celou Prahu. Následovala cesta parkem dolů až ke zdi Johna Lennona, na Kampu, k vile Jana Wericha, kolem tří miminek (z Žižkovské věže) až na Karlův most, Staroměstské náměstí, Václavské náměstí a odtud na hlavní nádraží. Na tento výlet budeme ještě dlouho vzpomínat...

Útržky z vyprávění účastníků seskládala p. uč.. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět