Anthropos a Sněhurka

25.03.2016 12:35

Za devatero horami ... . Ale ne! Nadpis není název žádné nové pohádky. Tak jsme si my, žáci prvního stupně, pojmenovali náš jarní výlet do Brna. Nejprve nás čekala návštěva pavilonu Anthropos. Dozvěděli jsme se zajímavosti na téma Morava lovců a sběračů, ale hlavně jsme si prohlédli mamuta i mamuťátko. A pak trochu kultury. Vítalo nás Janáčkovo divadlo s nádhernou baletní pohádkou Sněhurka a sedm trpaslíků. I když někteří z nás nejprve čekali, kdy už se konečně na jevišti začne mluvit, nakonec  jsme se nechali jen krásnou hudbou a tancem vtáhnout do pohádkového příběhu. O přestávkách jsme směle nakukovali do orchestřiště a některá děvčata zkoušela i baletní krůčky. Kdo z vás by slyšel bouřlivý dětský aplaus po představení, asi by se stejně jako naše paní učitelky nejprve i trochu polekal, ale také by pochopil, proč se tato pohádka hraje více než čtyři desetiletí ...

                                                 Za všechny účastníky zájezdu Mgr. Ludmila Šimečková                                               

Zpět