Autorské čtení – setkání s paní spisovatelkou

26.11.2013 12:14

Dne 21. 11. 2013 nás navštívila paní spisovatelka Petra Braunová. Vyprávěla nám o tom, jak vzniká kniha, jak se ilustruje, čím vším musí projít, než se vydá. Nejvíce se nám líbilo, když nám paní Braunová předčítala z jedné ze svých knih. (Jonáš Dvorský)

21. listopadu nás navštívila spisovatelka Petra Braunová, která nám, žákům 6. a 7. třídy, vyprávěla o výrobě knih. Řekla nám, co se s knihou dělá, až ji napíše. Řekla nám, jak se tiskne, jak se spolupracuje s ilustrátorem. Potom nás seznámila se svými knihami, které vydává Albatros. Její knihy jsou pro malé děti, pro mládež i pro dospělé. Také nám vyprávěla i o knize, kterou napsala podle své vlastní zkušenosti z Francie. Bylo to velmi zajímavé a působivé. (Adéla Smolíková)

Ve čtvrtek 21. 11. 2013 k nám do školy přijela ilustrátorka Petra Braunová. Je to spisovatelka, která spolupracuje s nakladatelstvím Albatros. Píše knížky pro malé i velké děti, ale i pro dospělé. Vyprávěla nám, jak se taková knížka vyrábí. Je to dlouhý cyklus. Vyprávěla nám o svých knížkách a také nám z nich předčítala. Nakonec se nám i podepsala. Velice se nám to líbilo. (Daniela Rádsetoulalová)

Zpět