Bleší trh

09.04.2019 21:56

K čemu nám jsou peníze? Dospělí kvůli nim pracují a často o nich přemýšlí a mluví. Děti si je rády šetří do pokladniček a někdy si nechají i poradit, jak je rozumně utratit. Ať už nakupujeme jen pro svoje potěšení (třeba na školních výletech) nebo pomáháme s nákupem rodičům, musíme mít v penězích jasno. Jak se v tom však vyznat? Náš prvostupňový Bleší trh nám v tom určitě pomohl. Vyzkoušeli jsme si, jak peníze fungují a na co si máme dávat při nakupování velký pozor. Víme, že je třeba přesně počítat, ale hlavně poctivě a včas platit.  A k tomu všemu jsme měli ještě velikou radost ze všech těch věciček, které jsme sobě a svým nejbližším výhodně nakoupili.

Mgr. Ludmila Šimečková