Bronzové medaile pro sportovce z MŠ

04.07.2015 11:56

Bronzové medaile pro sportovce z MŠ

VÝSLEDKY ODKAZ: výsledky Sportovních her MŠ 15.docx (571685)

Starší děti a předškoláci (2. třída) se letos již tradičně zúčastnili Sprtovních her pro mateřské školy v Moravské Třebové a to 3. června... Krásné počasí dovolilo, aby se tyto hry konaly venku ve sportovním areálu, kde bylo dostatek prostoru pro všechny soutěžní disciplíny i pro volné pohybové vyžití...Všechny děti se mohly zúčastnit a zasoutěžit si, oficiálně bylo však třeba určit 10-ti členné družstvo závodníků (5 chlapců a 5 dívek). Soutěžilo se ve štafetovém běhu, na překážkové dráze, v hodu do dálky, v pětiskoku z místa a skákání v pytli. Na každém stanovišti byly současně dvě mateřské školy a soutěžily mezi sebou. Výsledky jednotlivých dětí - časy, vzdálenosti,... se zapisovaly do archu, následně organizátoři formou bodů vyhodnotily výsledky všech školek. Až do konce zůstalo tajemstvím, kdo si odveze medaile... Nebylo však ještě vyhráno, protože došlo ke shodě bodů mezi námi a další mateřskou školou. Medaile ale mohli vyhrát jen jedni, muselo se tedy ještě bojovat... Sportovní hry tak byly napínavé do poslední chvíle... Děti jsme připravili na to, že máme možnost vyhrát medaile, ale budeme muset znovu běžet štafetový běh a porazit soupeře...Děti daly do finále úplně všechno, každý z nich běžel jak nejrychleji uměl od začátku až do konce, perfektně dokázaly předat jeden druhému štafetový kolík bez jediného zaváhání, vzájemně se při běhu podporovaly a hlasitě fandily... S přehledem jsme vyhráli!!! To bylo radosti... Je vidět, že děti mají sportovního ducha a smysl pro týmovou práci... MŠ Městečko Trnávka se umístila na krásném 3. místě a dovezla si zasloužený pohár a bronz, radost z úspěchu podpořily i další drobné ceny pro všechny děti, které se zúčastnily...

 

Týden dětské radosti a oslavy Mezinárodního dne dětí

Žáci deváté třídy v pátek pro všechny naše děti vymysleli pestrý program na oslavu dne dětí... Různé soutěže a hry na zahradě mateřské školy... Děti sbíraly body na celkem 11 stanovištích, kde na ně čekaly nejrůznější úkoly... Prohazování šišek obručí nebo pavučinou, shazování plechovek, slalom s míčem, běhání s vodou, trénink zrakové paměti.... Největší atrakcí, ale také nejnáročnějším úkolem, byla chůze po laně ve výšce asi 1 metru (samozřejmě s potřebnou podporou a dohledem na bezpečnost). Všechny děti dostaly dřevěné medaile, které pro ně žáci také vyrobily... Bylo to prima dopoledne a zážitek pro děti, o kterém si i celé páteční odpoledne vyprávěly, chlubily se medailemi a sdělovaly své zážitky rodičům... Děkujeme

 

Zpět