Bücherwurm 2015 (Knihomol 2015)

19.04.2015 19:53

 

Také letos jsme dostali pozvání z Goethe-Zentra Pardubice zúčastnit se soutěže v předčítání v němčině. Pro tento rok byla vybrána kniha "tschick" (Čik) od Wolfganga Herrndorfa, který za ni získal Německou cenu za literaturu pro mládež. Kniha byla dosud přeložena do 24 jazyků, do češtiny ji přeložila Michaela Škultéty.

Opět jsme se přihlásili, v 8. a 9. třídě hodně zapracovali, prošli třídními koly a kolem školním a vyrazili do Pardubic do Divadla 29. Ve středu 8. dubna 2015 nás mohl reprezentovat jen jeden zástupce, letos to byla Michaela Foretová. Míša se na soutěž pilně připravovala a za pozornosti hodnotící poroty (rodilých mluvčí, zástupkyň GZ a samotné překladatelky Michaely Škultéty), plného divadla vrstevníků a učitelů předčítala, jak nejlépe uměla. Patří jí veliká pochvala, ačkoli na stupně vítězů ještě nedosáhla.☺  Na fotografie se podívejte ZDE.                                                                                                      

Mgr. Jana Strouhalová

 

Zpět