BÜCHERWURM 2018 – soutěž v předčítání v němčině

26.04.2018 21:37

Naši žáci mají od sedmé třídy ve svém rozvrhu dvakrát týdně také němčinu. I když jde „až“ o druhý cizí jazyk a stihnou se naučit jen základy jazyka, nebrání jim to pracovat na sobě mnohem víc. Například tím, že se v osmé a deváté třídě účastní soutěže v předčítání, soutěže Knihomol.

V letošním roce Goethe-Zentrum Pardubice vybralo knihu Erebos autorky Ursuly Poznanski, napínavý příběh o počítačové hře, která vše vidí a ovlivňuje reálný život školou povinných hrdinů. Chlapci a děvčata si ji mohli přečíst v češtině a poté pracovat na předčítání úryvku v německém jazyce. Zvládnout bylo třeba správnou techniku čtení, větnou melodii, výslovnost, interpretaci i výraz. Všichni v rámci školního kola četli zvolený úsek textu, Jaroslav Suchomel z 9. třídy jej posléze ještě rozšířil a 26. dubna 2018 velmi zdatně naši školu v pardubickém Divadle 29 reprezentoval. Jarkovi za jeho snahu děkujeme a stejně jako paní Kousalová (překladatelka této knihy) a Inga Meißner (ředitelka GZ) mu gratulujeme, protože letos byl tento text obzvlášť náročný.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět