Bücherwurm 2019 - soutěž v předčítání německého textu

28.04.2019 19:57

Na soutěž v předčítání německého textu se letos do poslední chvíle připravovala dvě děvčata, Monika Braunerová a Aneta Rádsetoulalová, dvě nejlepší ze školního kola. O tom, kdo nakonec bude naši školu reprezentovat v soutěži pořádané Goethe-Zentrem ve středu 27. dubna 2019 v Divadle 29 v Pardubicích, rozhodla Moničina angína. V nabité konkurenci šestnácti čtenářů základních škol z různých koutů republiky tedy bojovala Aneta. A četla výtečně! Od „pódiového“ umístění ji dělilo jen několik míst, jen několik bodů. Za pěknou reprezentaci jí děkujeme a blahopřejeme!

A z jaké knihy se vlastně předčítalo? Byla to kniha „Die erstaunlichen Abenteuer der Maulina Schmitt – Mein kaputtes Königreich“ od Finn-Oleho Heinricha, kterou do češtiny přeložila Kateřina Klabanová. České vydání „Moje království nadranc: Nevídaná dobrodružství nevšední, ba přímo spektakulární, bezmezně ohromující SVÉHLAVÍNY S.“ tak díky účasti v této soutěži obohatilo naši školní knihovnu.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět