Burza škol ve Svitavách a návštěva muzea

29.10.2017 23:35

Také letos, 19. října 2017,  se naši deváťáci vypravili v doprovodu své třídní učitelky do svitavské Fabriky, aby se seznámili s nabídkou středních škol i učilišť nejen okresu Svitavy. Se zástupci jednotlivých škol mohli konzultovat podmínky přijetí, nabídku oborů i možnosti dalšího uplatnění.  Nechť tedy pomalu přijde čas vybírání a rozhodování, kam dál....

Po návštěvě Fabriky zavítali chlapci a děvčata také do muzea na stálou výstavu „Hledání Davidovy hvězdy“, tou je provedl historik pan Fikejz. Expozice je věnovaná svitavskému rodákovi Oskaru Schindlerovi, německému obchodníkovi,  jenž zachránil více než tisíc lidí před smrtí v koncentračním nebo vyhlazovacím táboře. Přednáška byla zajímavá a všechny zúčastněné velmi obohatila.

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět