Burza středních škol

24.10.2016 12:24

Dne 20. 10. 2016 navštívili žáci deváté třídy Burzu středních škol ve Svitavách. Na burze získali žáci informace o různých středních školách. Tyto informace by žákům měly posloužit k tomu, aby si zvolili vhodnou střední školu, díky které najdou v budoucnu pracovní uplatnění.

Součástí dne byla i návštěva Městského muzea ve Svitavách, kde proběhla přednáška o Oskaru Schindlerovi. Z přednášky si žáci odnesli zajímavé poznatky o svitavském rodákovi, který zachránil na 1200 pronásledovaných Židů.

Zvláštní poděkování patří panu magistru Fikejzovi za jeho velmi zajímavý výklad.

 

Postřehy od žáků:

„Celkově se mi to líbilo, pomohlo mi to najít a vybrat si druhou školu a dozvěděla jsem se různé zajímavé informace. Jen škoda, že tam bylo tolik lidí.“ Andrea Baranoková, 9. třída

„Nejprve jsme se šli podívat na přehlídku středních škol, kde jsme dostali letáčky a samozřejmě také potřebné informace o školách. Později jsme se vypravili do muzea, kde na nás čekalo vyprávění o Oskarovi Schindlerovi. Takže jsme zase o něco chytřejší. Aspoň v to doufám. Den byl zajímavý a zábavný.“ Daniela Dušková, 9. třída

„Co se týče přednášky o Oskarovi Schindlerovi, tak to bylo hodně poučné, dokonce i vtipné a prostě celý den byl paráda.“ David Suchý, 9. třída

 

Bc. Martina Baráková

Zpět