Burza středních škol

19.10.2018 14:28

Ve čtvrtek 18. října žáci 9. třídy v dopoledních hodinách místo vyučování odjeli autobusem do Svitav. Nejdříve jsme navštívili svitavské muzeum, kde nám nadšený  historik Mgr. Radoslav Fikejz nachystal přednášku na téma: Hledání hvězdy Davidovy. Bylo to úžasné, ale informačně dosti vyčerpávající vyprávění věnované svitavskému rodáku Oskaru Schindlerovi a období holocaustu za 2. světové války.

K polednímu jsme se přesunuli do Fabriky, kde probíhala Burza středních škol. Jednotlivé školy nejenom našeho Pardubického kraje zde měly své stánky a snažily se nadchnout budoucí studenty, aby si vybrali právě jejich střední školu.

Doufám, že toto dopoledne bylo přínosné pro všechny naše deváťáky a že mají o čem přemýšlet.

Mgr. Petra Hájková