Čarodějné řádění ve školce

27.08.2014 21:59

 

 

„Čáry máry, basta fidli,

 košťátko nás ponese,

poletíme jako vítr,

 bojte se nás, bojte se!“

      Na začátku dubna jsme ve školce uspořádali „Čarodějnickou soutěž“, do které jsme s dětmi zapojili také rodiče. Úkolem bylo vyrobit nejlepší, nejoriginálnější nebo nejstrašidelnější čarodějnici! Soutěže se zúčastnilo celkem 25 dětí s rodiči nebo sourozenci. Do Filipojakubské noci se do školky slétlo 25 úžasných čarodějnic a ježibab z nejrůznějších materiálů jako papír, dřevo, textilie, přírodniny, různé modelovací hmoty, …

    Nejroztodivnější čarodějnice teď zdobí mateřskou školu. Při pohledu na největší „babiznu“ se tají dech, svou výškou přesahuje i některé z dětí.

    Vybrat vítěze nebylo jednoduché! Aby byl výsledek spravedlivý, zapojili jsme do anonymního hodnocení všechny zaměstnance školky – celkem 6 porotců nezávisle na sobě obodovalo všechny výrobky, a tak byla vybrána první tři místa z každé třídy. Hodnotil se celkový dojem, vzhled, originalita i náročnost výroby!

     Protože jsme chtěli ocenit úsilí a tvořivost všech dětí, odměnili jsme všechny alespoň diplomem a drobností pro radost. První tři místa pak získala hodnotnější ceny, jako například knížku.

Vítězové 1. třídy

1. místo Filípek Šmeral

2. místo Petříček Makrlík

3. místo Jůlinka Víchová

Vítězové 2. třídy

1. místo Mariánka Stenzlová

2. místo Honzíček Elner

3. místo Barunka Zavadilová

 

Těší nás, že se rodiče do těchto akcí zapojují. V následujícím školním roce se jistě budeme moci těšit na nějakou další soutěž.

 

    Po ukončení soutěže a slavnostním vyhlášení výsledků jsme připravili strašidelné odpoledne pro děti 2. třídy, na které jsme pozvali také rodiče. Na programu bylo vystoupení dětí s nacvičeným pásmem vztahujícím se k tématu čarodějnic, děti pro svoje obecenstvo zpívaly i tančily.

    Zejména maminkám poté patřila milá básnička s dárečkem ke květnovému svátku. Od vykrajování až po zdobení si děti ve školce vyrobily pro svoje maminky voňavá perníková srdce. Hodné paní kuchařky nám ve školní kuchyni ochotně pomohly s pečením.

     Tím odpoledne nekončilo, následovaly strašidelné soutěže a úkoly v hodu, obratnosti, zručnosti i odvaze. Děti si vyzkoušely zrakovou paměť, vyplnily grafomotorické cvičení, složily obrázkové puzzle. Za splněné úkoly získaly „Čarodějnické osvědčení“ a sladkou odměnu. Bylo to příjemně strávené odpoledne s rodiči a dětmi. A odměna pro nás učitelky? Přece pohled na veselé děti a usměvavé rodiče.

 

                                                                         

Zpět