Cesta za svatojánským pokladem

28.06.2015 20:44

Noc z 23. na 24. června se od nepaměti nazývá svatojánská. Nejen proto, že má svátek Jan nebo proto, že je to nejkratší noc v roce. V tuto noc se prý země otvírá a vydává dávné poklady.

Děti z 1. - 4.  třídy se vydaly takový poklad hledat. Nejprve přišla pořádná příprava…. No, spíše piknik na školní zahradě s rodiči a opékáním buřtů, což se všem účastníkům náramně líbilo. Když se rodiče rozloučili, děti si ve třídách připravily „pelíšky“, aby měly po večerní výpravě kde přenocovat. Jakmile se setmělo, proměnily se ve svatojánské mušky pomocí svítících náramků a začala tajuplná cesta, při které ti nejmenší už museli sebrat i kus odvahy. Naštěstí země svůj poklad vydala a děti z něj měly opravdovou radost. Cestou zpátky už znaveně klopýtaly a po zalehnutí do spacáků se jim možná zdál sen o tmavé obloze, barevných světýlkách a dalších tajuplných pokladech. Ráno však už byli všichni plní síly, z pelíšků se opět staly třídy a společné nocování ve škole zakončila vydatná snídaně. Díky svatojánské noci také všichni vědí, jak vypadá škola po setmění a mohou jí dát volno na celé prázdniny.

Mgr. Lucie Pilařová

 cms.zsmtrnavka.webnode.cz/fotogalerie/svatojansky-piknik/fotky zde: cms.zsmtrnavka.webnode.cz/fotogalerie/svatojansky-piknik/

Zpět