Čtenářské dílny u starších spolužáků

17.12.2015 20:26

Už dříve se bylo možné na našich stránkách dočíst, že se naše škola v rámci výzvy č. 56 OPVK pustila také do klíčové aktivity pod názvem Čtenářské dílny. V rámci tohoto projektu byly do školní knihovny zakoupeny nové knihy, učitelé byli proškoleni a vypracovali plány a pracovní listy k jednotlivým čtenářským dílnám. Následně se začalo vše ověřovat v rámci čtení a literatury ve dvou třídách, ve třetí a sedmé třídě.

Sedmáci (a pak také šesťáci – aby jim to nebylo líto) svou první dílnu zahájili v naší školní knihovně, kde si vybírali knihu, kterou by chtěli číst. Nově zakoupené knihy vypadaly opravdu lákavě, takže byly vcelku rychle rozebrané a dívky i chlapci chtiví číst. Vlastně se pak pokaždé těšili na další dílnu, aby mohli nejen číst tu svou knihu, ale také o ní diskutovat, sdílet s ostatními své zkušenosti ze čtení a zpracovávat zajímavé pracovní listy. Zatím se tyto aktivity, zdá se, všem líbí, takže je velká šance, že i dalších přečtených knih u každého z nich brzy přibude!

Mgr. Jana Strouhalová

Fotky: ZDE

Zpět