Nejen čtenářské dobrodružství třeťáků

20.06.2019 19:08

Občas se říká, že život je jako kniha. Proč si tedy nevyzkoušet zažít něco podobného, o čem jsme si letos v knihách četli. Kvůli milé knížce O letadélku Káněti jsme se vydali na výlet do Starého Města s přespáním u paní učitelky. Nejprve jsme si ale u ní na zahradě vzpomněli  na Děti z Bullerbynu a jejich Třešňovou společnost. I my jsme se s chutí pustili do trhání třešní a skončili jsme stejně jako naši knižní hrdinové v jezírku a v sauně. Pak nás večer      u vody mile překvapil malý hnědý žabák. Divné nám to ale nebylo. Žbluňku, Žbluňku!          A protože jsme ho dobře znali z přečtené knihy Kvak a Žbluňk jsou kamarádi, po očku jsme vyhlíželi i jeho zeleného parťáka. Na druhý den jsme šli vycházkou kolem pštrosů na staroměstské letiště, kde na nás čekal místo dědy Kozelky pan Sekáč. Otevřel hangáry a představil nám všechny létající stroje, které se tu skrývaly. Usoudili jsme, že na jejich podvozku, jak jsme si to pamatovali z ilustrace Heleny Zmatlíkové, by se za letu asi žádný Pepíček (ani ten náš) neudržel. Ale byl to tenkrát moc veselý a napínavý příběh. Letišti a celému Starému Městu jsme pak zamávali přímo z letištní řídící věže.To je dobře, že jsme toho tolik přečetli. A teď by se hodila nějaká veselá kniha o prázdninách!

                       Za svoje pilné čtenáře zapsala Mgr. Ludmila Šimečková

Zpět