Den s němčinou v Olomouci

26.11.2018 18:16

Úterý 20. listopadu 2018 patřilo němčině. Konkrétně v případě pěti děvčat a pěti chlapců 7. třídy, kteří se zúčastnili zábavně-vzdělávacího programu „Den s němčinou“. V olomoucké Pevnosti poznání si zahráli „Autobahnspiel“ se 16 zastávkami ve známých německých městech, prošli si expozice a „vyřádili se“ na koncertu bavorského zpěváka, textaře a písničkáře Uwe Kaa, který umí nadchnout svými texty i dobrou hudbou.

Mgr. Jana Strouhalová

Postřehy samotných sedmáků:

Soutěž Autobahnspiel byla velmi poučná a zábavná. Potom jsme si mohli projít celou Pevnost poznání. I když jsme tam už se třídou jednou byli, bavilo mě to. Den byl zakončen koncertem Uwe Kaa, který na konci rozdával plakáty s podpisy. Jeden jsme si vzali.  (Nikola V.)

V Pevnosti poznání jsme se rozdělili do skupinek. Plnili jsme různé úkoly o Německu a zároveň jsme měli „najet“ co nejvíce kilometrů. Poté jsme dostali lístek a měli jsme hodinu na prohlídku celé Pevnosti poznání. Nakonec byl koncert, kde zpíval Uwe Kaa. Výlet se mi moc líbil a nejvíce mě bavila hra o Německu.  (Lukáš F.)

Autobahnspiel byla hra, kde jsme cestovali po Německu. Na mapě byla města Německa a my jsme je procházeli, na každém byl jeden úkol. S úkoly nám pomohly kartičky na klíčence a cestovní pas. Za správné odpovědi i „naježděné“ kilometry jsme dostávali body. Po hře jsme dostali vstupenku do Pevnosti poznání. Mohli jsme si to tam pořádně prohlédnout. Potom jsme se přesunuli do velké místnosti, kde byl koncert zpěváka Uwe Kaa. Bylo to moc pěkné a jsem ráda, že jsem se mohla zapojit. (Kája N.)

Foto: ZDE

Zpět