DEN ZEMĚ (1.- 3.tř.)

24.04.2017 19:07

Dům dětí a mládeže Moravská Třebová pořádal v pondělí 24. dubna ve spolupráci se Zdravým městem a Kulturními službami akci DEN ZEMĚ na téma „ZE ŽIVOTA KOSŮ A JEJICH KAMARÁDŮ“. Naši žáci 1. – 3. ročníku si tuto aktivitu nenechali ujít a v parku u muzea si celý výchovně vzdělávací program zaměřený na ochranu přírody velmi užili. Na soutěžních stanovištích na ně čekaly úkoly zaměřené na život v ptačí říši. Když nasbírali žížaly a nanosili vodu do zobáčků kosích mláďat, vrátili zpět do hnízda kosí vajíčka a po ptačích stopách se vydali sbírat třešně pro dospělé kosy, zbývalo už jen znovu postavit komíny pro čapí hnízda a bylo hotovo. Za každý splněný úkol přibylo do třídního průkazu jedno razítko a na závěr společný diplom a odměna. Zapomenuté nezůstalo ani zajímavé stanoviště společnosti       EKO-KOM, kde si formou her a soutěží děti prohloubily znalosti o recyklaci odpadu.            A to se hodí vždycky, že?

                                                                Mgr. Ludmila Šimečková                  

                                                                              

Zpět