Dětská scéna Svitavy podruhé

16.06.2018 19:59

Také žáci 8. a 9. třídy se vydali „za kulturou“ do Svitav. Vždyť celostátní přehlídka těch nejlepších recitátorů a dětských divadelních souborů přímo vyzývá k návštěvě! Ve středu 13. 6. 2018 byla možnost zhlédnout krátké představení Zrádce (soubor z Jindřichova Hradce) a inscenaci Šťastný princ (Dramatická školička Svitavy). Zrádce byla absurdní groteska podle povídky Ivana Vyskočila o interpretaci úsloví „Učím se pro život a ne pro školu“, Šťastný princ zase velmi pěkné zpracování pohádky Oscara Wildea.

Ze slov Renči Unzeitigové:

První představení bylo o žákovi, který se učí pro život a ne pro školu, je pilným žákem, hraje na hudební nástroj, sportuje… Proto ho navštíví učitelé a domlouvají mu, aby se stal průměrným žákem, aby také vyrušoval, nenosil domácí úkoly, nechodil včas do školy. Divadlo bylo zábavné. Druhé představení bylo krásné i smutné, k zamyšlení. Šťastný princ obětoval svůj život pro druhé. Divadlo bylo doprovázeno živou hrou na housle a kytaru, mělo pěkné kulisy.

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět