Dětský den na základní škole

12.06.2015 07:54

1. června, na Den dětí, si žáci 9. třídy přichystali pro žáky I. stupně zajímavý program na místním fotbalovém hřišti pojatý na téma Olympiáda. Každý účastník dostal lístek, do kterého mu byly zapsány body za splnění jednotlivých úkolů. Maximální počet za jednu disciplínu byl 5 bodů. Úkoly byly následující: přechod přes natažené lano ve vzduchu, hod na cíl, hod do sítě, hod do obruče, jízda na skatebordu mezi kužely, sestřelení plechovky vodou, lovení ve vodě, ochutnávání pochutin, běh přes překážky, slalom s míčem, přenášení vody, natáhni se a podej, chůze v holínkách v kopcovitém terénu,… Disciplíny byly zaměřené na všestrannou obratnost a zručnost. Z každé třídy byli odměněni medailí tři nejlepší chlapci a tři nejlepší dívky. Na závěr dostali všichni sladkou odměnu, čokoládu, kterou zakoupilo SRPŠ při základní škole.

V pátek 5. června podobný, lehce upravený program si vyzkoušeli děti z mateřské školky. Také získávaly body za splnění jednotlivých úkolů. Odměněni medailí byli ale všichni. 

Mgr. Petra Hájková

Zpět