Dětský den ve škole

04.06.2018 16:47

Žáci 9. třídy si svědomitě připravili úkoly a stanoviště pro děti, které zpříjemnily Den dětí. V dopoledních hodinách žáci 1. - 5. třídy aktivně plnili požadavky na jednotlivých stanovištích. Vše bylo tématicky zaměřeno na zvířata. U  klokana se skákalo v pytli, u morčete se ochutnávalo, u žirafy se chodilo na chůdách, u kočičky se motalo klubíčko, u netopýra se chodilo poslepu, u geparda se běhalo s novinami, u straky se sbíralo, u mravence se lezlo po zemi atd. Nejvíce se dětem líbil poník Pegy, kterého si mohli pohladil, ohřebelcovat, nakrmit. Odměnou dětem byly medaile, které chlapci z 9. třídy vlastnoručně ze dřeva vyrobili v hodinách pracovních činností.

Hodnocení od žáků z 5. třídy:

Dětský den byl super, užili jsme si to. Byly tam ochutnávky, nasazování na koně, chození na chůdách, běhali jsme jako vítr s novinami, trefovali jsme se šňůrkou do flašky, rozmotávali jsme klubíčko, lezli jsme po sobě jako mravenci, no prostě, úžasný den s bezva třídou. (Zdeněk Baranok)

Dětský den byl báječný, nejvíce se mi líbil Pegoš. (David Žouželka)

Líbily se mi všechny disciplíny. Ale hlavně se mi líbilo u morčete. (Jakub Ryp)

Nejlepší bylo, že jsme nakonci dostali náhrdelníky s veselými obličeji. (Milan Horník)

Dětský den se mi líbil, bylo to dobře vymyšlené a zábavné. (Klára Friedlová)

Dětský den se mi moc líbil, všechno bylo moc fajn. Myslím si, že jsme si to všichni náramně užili. (Richard Hensl)

Žáci 6., 7. a 8. třídy oslavili svůj svátek hraním. Do školy si z domu donesli deskové, stolní hry a hrálo se a hrálo... I o přestávkách bylo tento den klidněji.

Her se sešlo hodně, některé byly vzdělávací, jiné objevovací, sportovní, logické, tvůrčí. Žáci si pohráli nejen se svými spolužáky ze třídy, ale i s kamarády z jiných tříd. Některým hrajícím taktické hry ani čas nestačil.

Děkujeme SRPŠ za tradiční sladký dárek.

Zpět