Devátá třída v Praze

20.06.2014 12:14

Dne 28. května jsme, téměř celá devátá třída, vyrazili na dvoudenní výlet do Prahy.  Každý byl celý natěšený, co všechno naše paní učitelky plánují.
Ráno, něco před sedmou, jsme se všichni sešli v Moravské Třebové na vlakovém nádraží a dobrodružství mohlo začít. Kolem 10 dopoledne jsme všichni konečně šťastně dorazili na místo. Konečně Praha!!
Hned z hlavního nádraží jsme se rozešli v plném dešti do Senátu České republiky. Měli jsme tam domluveného i průvodce, takže jsme si poslechli paní, která nám o Senátu vše dopodrobna vylíčila.  
Pak jsme se vydali do Židovského města. Prošli jsme si, opět s velmi znalým průvodcem, židovské synagogy, židovský hřbitov. Vzhledem k tomu, že už byli všichni unavení, konečně jsme vyrazili směr ubytování. Vysokoškolské koleje bylo sice ne moc útulné ubytování, ale na pouhé přespání nám to bohatě stačilo. Ještě jsme si vylezli na Petřín, zašli si nakoupit a hned zpět a alou spát.
Ráno jsme vstali a s elánem v očích jsme se řítili do pokračování dobrodružství. Čekalo nás už jen navštívit Vyšehrad. Prošli jsme si centrum města a na Vyšehradě zavítali na hřbitov známých osobností. Když jsme si doprohlíželi hřbitov, zamířili jsme na Václavské náměstí, kde jsme si dali drobný rozchod a pak už jsme zamířili na hlavní nádraží, nastoupili do rychlíku a uháněli domů.
Celý výlet se dá nazvat spíše jako naučný, ale skvěle prožitý.

Děkujeme tak našim učitelkám, že nám daly dostatečnou možnost zajet do Prahy a vidět krásu našeho hlavního města.  

Iveta Procházková, 9. třída                           

Zpět