DIVADELNÍ EXPEDICE DO DRÁŽĎAN

02.11.2014 19:22

Už několikátým rokem jezdí naši žáci do Pardubic na Německý divadelní festival. Letos festival slavil jubilejní 10. výročí, proto Goethe-Zentrum Pardubice svou nabídku divadelních představení rozšířilo o "Divadelní expedici do Drážďan", na kterou se 30. října 2014 zájemci naší 8. a 9. třídy s chutí vypravili. Den to byl vskutku náročný, ovšem velmi bohatý na zážitky. Ačkoli umí děvčata a chlapci zatím jen "něco málo" německy, dokázali se aktivně zapojit do napínavé hry ve městě. Hledali ulice, domy, adresy s mapou i bez ní, vyptávali se na cestu a jiné věci, vyměňovali pardubický perník, cestovali tramvají, trochu nakupovali a obdivovali pamětihodnosti. Následovala opět cesta tramvají do Divadla mladé generace na úsměvné představení "Rico, Oskar a přízraky". S jazykem ani zde nebyly potíže, protože příběh všichni znali (z loňské soutěže Bücherwurm - předčítání v němčině) a protože byl doprovázen českými titulky. Herci byli odměněni bouřlivým potleskem a naši cestovatelé spoustou dojmů a hladkým návratem domů. Fotky zde.
Mgr. Jana Strouhalová

Zpět