Divadelní expedice do Drážďan

04.11.2018 20:54

Šestice děvčat 8. a 9. třídy využila jedinečné nabídky Goethe-Zentra Pardubice a vydala se ve čtvrtek 1. 11. 2018 na cestu do Drážďan, kde si vychutnala úžasný „Den věnovaný Erichu Kästnerovi“. Na programu byla hra v ulicích města, tzv. Stadtrallye, a návštěva divadelního představení „Parole Kästner!“ v Malém domě Státního divadla v Drážďanech.

Díky hře v ulicích Kästnerova rodného města mohly dívky poznávat nejen klasické drážďanské památky i novější čtvrti s různými skrytými místy, ale také běžný život v Německu, když v rámci úkolů hry oslovovaly místní občany. Že byly vcelku úspěšné, svědčí jejich celkové 5. místo v konkurenci dalších 17 skupinek gymnazistů.

Divadelní představení „Parole Kästner!“ bylo pro děvčata díky novým poznatkům z ulice o to působivější, protože pomocí velkolepých obrazů, originálních textů (doprovázených českými titulky) a zvukových dokumentů skvěle zprostředkovalo živý obraz tohoto autora, jehož „stopa“ je v Drážďanech viditelná.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto: ZDE

Zpět