Divadelní představení a Špilberk

29.05.2015 13:22

Ve středu 20. května žáci II. stupně navštívili v Brně divadlo Polárka a zhlédli divadelní představení Hynku! Viléme! Jarmilo!, inspirující se romantickou básní Máj od Karla Hynka Máchy. Příběh byl pojat velice moderně. Poté navštívili hrad Špilberk, kde se rozdělili na polovinu. Žáci 6. a 7. třídy se podívali do muzea a interaktivní dětské dílny, 8. a 9. třída zamířila do podzemních kasemat. Mgr. Petra Hájková

… S tímto divadlem mám hodně zkušeností a pokaždé to stálo za to. Divadlo se mi moc líbilo. Byly tam i narážky na dnešní dobu, ale byly pravdivé. Divadlo Polárka je špičkové a herci jsou super. Jonáš Dvorský

… Divadlo bylo o K. H. Máchovi a o současné době. Máj není jen o romantice, ale i o tom špatném. Divadlo se mi líbilo, protože bylo zábavné, ale i poučné. Jan Lexmaul

… Hráli Máj, ale v dnešní době u Máchova jezera. Bylo to super, celý den se velice vydařil. Michal Unzeitig

… Divadlo mě opět vedlo k zamyšlení. Úžasný výkon v podání 10ti herců. Člověk nevěděl, kam se dříve dívat. Děj byl dle mého názoru náročnější, ale srozumitelný. Doprovod hudby, nádherné kostýmy … hluboké myšlenky. Nemám slov, prostě výborné divadlo se vším všudy. Adéla Smékalová

… Herci byli neskutečně přesvědčiví a zábavní. Bylo dobré vidět Máj z dnešního pohledu. Nesmírně jsem se pobavila. Martina Dvořáková

… Nevěděla jsem, co od toho mám očekávat… Divadlo se mi líbilo, ale moc jsem ho nepochopila. Až po vysvětlení celého divadla mi těch několik částí do sebe zapadlo a příběh byl jasnější. Herci opět hráli naprosto úžasně. Markéta Bomberová

… Představení se mi moc líbilo, herecké výkony byly úžasné. Děj mě zaujal a myslím, že si Máj co nejdříve přečtu. Určitě nás tohle představení naplnilo. Jsem moc ráda, že jsem to viděla. Adéla Smolíková

… Představení se mi líbilo, ale v mnoha pasážích jsem se ztrácel. V ději se mi občas motaly postavy a myslím, že nejen mně. Co se však rozhodně líbilo celému obecenstvu, byly herecké výkony. Je vidět, že jsou to profesionálové, kteří se nebojí ukázat, co všechno v nich je. Máj jako příběh se mi líbí, ale takto zpracovaný moc ne. Raději bych dal přednost klasice.  Jan Stenzl    Foto zde.

Zpět