Divadelní představení v angličtině a němčině

20.10.2013 16:44

Shakespearova tragédie Romeo a Julie…  A v angličtině? Proč ne? Zájemci z 8. a 9. třídy neměli žádný problém za ní 14. října 2013 vyrazit do Pardubic. Vždyť toto světoznámé a věčné dílo nelze nevidět a v autorově jazyce neslyšet. Ve zjednodušené a moderněji pojaté úpravě hru v rámci oslav Evropského dne jazyků předvedli studenti jednoho pražského gymnázia. A že byli skvělí, sklidili potlesk a spokojené výrazy ve tvářích všech diváků. Angličtina je přece jazyk pěkný a „uchu libý“!

Aby kulturních zážitků nebylo málo a naši žáci byli jazykům co nejblíže, vydali se zájemci do Pardubic také 16. října 2013 na Německý divadelní festival. Jako každý rok se v Divadle 29 odehrálo několik představení, nejen pro školáky. Tentokrát naši osmáci a deváťáci zhlédli Červenou Karkulku (v podání Galli München). A to ne tak ledajakou… Celé představení se smáli, komunikovali s herci, tancovali, ukláněli se, tleskali… A to toho prý ještě moc německy neumí… Jak už vědí: „Němčina není těžká, jen asi 1,89 kg“…                                                                             

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět