Divadelní představení v angličtině Henry and six wives

12.05.2014 20:51

Dvacítka žáků naší školy se 28. 4. 2014 vydala do Pardubic na divadelní představení v angličtině Henry and six wives (Jindřich a šest žen). Opět šlo o inscenaci volně upravenou podle W. Shakespeara a velmi zdařile zahranou tak, aby žáci 7. - 9. třídy dobře rozuměli a zároveň humornou formou blíže poznali úsek anglických dějin 1. pol. 16. století, tedy období vlády Jindřicha VIII. a osud jeho šesti žen. Po krátké pauze na Pernštýnském náměstí následoval animační program Východočeské galerie v Pardubicích v Domě U Jonáše. Zde byla pro žáky připravena časová osa (od roku 1900 po současnost), do které se pokoušeli zařadit nejrůznější předměty, vynálezy, módní doplňky a stavby. Program byl doplněn také krátkým výtvarným kvízem a ukázkou právě probíhající výstavy.

Mgr. Jana Strouhalová


Zpět