Divadlo nekouše! aneb Živelný průvodce divadelními žánry…

14.11.2014 17:19

... takto se nazýval program, který pro naše žáky II. stupně přijelo předvést Divadélko pro školy Hradec Králové. Jak se představení líbilo, dokazuje několik postřehů samotných dětí.

Dne 12. 11. 2014 jsme se vydali do Kulturního domu v Městečku Trnávce. Přijeli tam dva herci z divadla v Hradci Králové. Vyprávěli nám o divadelních hrách a něco málo z jejich historie. Třeba o Řecku a Římě, kde leží velké Koloseum. V té době hráli divadlo jen muži. Řeč byla i o tragédii, komedii, tragikomedii, činohře, opeře i o muzikálu. Předváděli nám taky nějaké ukázky. Většinou byly komické. Velice se mi to líbilo, jsou velmi šikovní. Daniela Rádsetoulalová

Dne 12. 11. 2014 jsme se s třídou vydali do kulturního domu na divadlo, které nám přijeli zahrát herci z Hradce Králové. Herci nás seznámili s různými divadelními hrami, např. s komedií, tragédií, tragikomedií, činohrou,... Ale herci to zahráli tak, aby hlavně pobavili a my se nenudili, dělali si legraci. Do divadla zapojovali i spolužáky a ostatní. A proto se mi divadlo hodně líbilo. Doufám, že tito herci přijedou zas! Hodně jsem se zasmál. =) Jonáš Dvorský

Divadlo bylo úžasné. Herci tu byli už po několikáté a myslím, že je dobře, že sem jezdí. Dokážou člověka pobavit a donutí ho svým talentem sledovat představení takřka bez jediného mrknutí. Každý si v tom určitě našel to své...., jak menší, tak i větší, ba i dospělí. Adéla Smékalová

Divadlo se mi líbilo hlavně z toho důvodu, že jsem se dozvěděl spoustu nových informací a přitom jsem se i zasmál. Podle mě je tohle nejlepší cesta, jak naučit děti o něčem novém, aby za pár dní tyto informace nezapomněli. Filip Steffan

Zaujal mě William Shakespeare, protože už jsem o něm něco věděla. A jak zahráli kousek z Othella, tak mě to moc zaujalo, protože jsem si to takhle nikdy nepředstavovala. Určitě byla zajímavá i parodie na Polednici. Bylo dobré, že do her zapojili diváky. Adéla i Renek to dobře zahráli, i když vůbec nevěděli, co měli říkat a neměli to nacvičené. Krásné a zajímavé měli i kostýmy. Určitě bych je chtěla vidět ještě jednou. Monika Zilvarová

Divadlo se mi líbilo, protože bylo vtipné a naučné zároveň. Zahráli nám ukázky z divadelních her, například Shakespearova Othella. Velmi vtipný byl příběh o Polednici. Zjistila jsem, že divadlo hráli i pravěcí lidé. V Polednici se mi nejvíce líbila hláška: "A díky Polednici máme po lednici."  Eliška Zahradníčková

Dozvěděli jsme se, že divadlo vzniklo už v pravěku. Také, že se nehrají jen komedie, ale také tragédie nebo tragédie a komedie v jednom. Bylo to zábavné a mně se nejvíce líbila ukázka ze Shakespearova Othella. Viděli jsme také parodii na Polednici. Chtěl bych, aby přijeli znovu. =) Eliška Lexmaulová


Zpět