Druháci na lezecké stěně

03.11.2013 16:06

První listopadový den si žáčci 2. třídy vyzkoušeli, jací by z nich byli horolezci. Využili jsme nabídku DDM v M. Třebové a zkusili poměřit síly s vysokou skálou. To, že byla jen namalovaná a úchyty umělé, neměnilo nic na tom, že každý musel shromáždit všechnu svou odvahu a sílu. Zkušená asistentka nasadila každému sedák a ukázala nejsnadnější "modrou" cestu. Pak už bylo všechno na nás. Komu se podařilo vyšplhat až nahoru a zazvonit na zvoneček, mohl zkusit ještě obtížnější cestu "červenou" a "šedou". I když jsme nebyli všichni úspěšní, na snímcích ve fotogalerii vypadáme bezvadně.

Po svačině jsme si zase zkusili poradit s keramickou hlínou. S pomocí válečků a větviček jsme vytviřili originální umělecké dílo, které po vypálení ještě ve škole dozdobíme. Ale protože to od některých bude dárek pod stromeček třeba pro maminku, žádnou fotografii jsme nepořídili.

Mgr. L. Pilařová

 

Zpět