EXKURZE DO PRAHY

11.05.2015 07:29

Foto zde

Dne 5. a 6. května jsme 9. třída navštívili Prahu. Měli jsme nabytý program. Zábavná byla cesta vlakem. Po příjezdu do Prahy jsme nastoupili na metro, což byl pro některé mé spolužáky obrovský zážitek, a vyrazili jsme na Vyšehrad. Koukali jsme se z hradeb na Prahu a také jsme navštívili vyšehradský hřbitov slavných a významných osobností. Pak proběhla dvouhodinová prohlídka Židovského města. Největší zábava byla pro kluky nošení jarmulky (židovské čepičky). Některým padaly z hlavy. Na hřbitově jsme viděli hrob rabína Léwa. Zaujali nás i nástroje používané k obřízce. Konečně se řada z nás začala radovat, protože přišlo na řadu se ubytovat a odpočinout. Vybalili jsme si a jeli na Petřínskou rozhlednu. Hodně z nás mělo problém na ni vylézt, ale klukům až na Filipa ne. Byl to úžasný pohled z vrchu věže na celou Prahu. Pak jsme navštívili obchodní centrum Harfa vedle O2 arény. Bylo tam hodně fanoušků, velké plátno na promítání hokeje. Dostali jsem plno dárků (korunky a vlaječky). Michal Unzeitig

 

Ve dne 5.5. 2015 jsme jeli do velkoměsta Praha. Už jak je známo, cesta tam je dlouhá a někdy i nudná. Ale naši učitelé, se kterými jsme cestovali a vše podnikali, měli vše zvládnuto na výbornou. Především za paní učitelku Popelkovou jsem byl velice rád, že s námi jela. V Praze už byla několikrát a vyzná se tam. Vše bylo naplánováno tak, jak nejlépe se dalo. Vyšlo nám toho opravdu mnoho, ať už památky nebo počasí, za což jsme velice rádi. Druhý den sice chvilku pršelo, ale nejsme z cukru. Ještě více k atmosféře, kterou jsme si nastavili, přispěla O2 aréna, kde právě probíhá Mistroství v ledním hokeji.

Památek je tam opravdu mnoho. V Praze jsem byl už několikrát, ale pořád je co objevovat, nacházet a hlavně obdivovat vše nové. Marek Šedaj

 

Naštěstí se nám počasí vydařilo, chvíli to vypadalo na bouřku, ale nakonec nic nebylo, takže jsme mohli vidět i večerní Prahu, která byla úžasná. Na Staroměstském náměstí bylo na oslavu 70. let od Pražského povstání promítání krátkého dokumentu. Na Vyšehradě jsme viděli hroby slavných osobností a také krásný výhled na Prahu. Petřínská rozhledna byla taky úžasná. Sice jsem nevylezla až nahoru, ale přesto výhled byl krásný. Druhý den jsme navštívili Poslaneckou sněmovnu, Lenonovu zeď, Karlův most, Václavské náměstí, kde jsem dostali rozchod. Romana Bártová

 

Všichni málem omdleli při pohledu na pávy, fontány a obrovskou budovu senátu ležící na konci zahrady. Poté proběhla krátká svačinka, při které i páv dostal, co chtěl. .. Třeba toust se šunkou.

Už s mírnou únavou jsme se plahočili na židovské město. To bylo neskutečně zajímavé, jen škoda, že jsme spíše vyhledávali prostory na sezení, než to co nás mělo zajímat. Ale i tak to bylo fajn. A tak jsme se vydali na koleje. Relativně hezké koleje. Myslím, že nejhezčí byla postel v mém pokoji. Ale paní učitelky nám dali jen hodinku na vydechnutí a pak zase na památky. Adéla Smékalová

 

Po příjezdu do Prahy jsme navštívili hřbitov na Vyšehradě, kde jsme si také vyfotili všechny významné hroby. Nebyli bychom to správní vesničané, abychom si u jednoho hrobu nezastavili, nevytáhli dlabance a dali si pořádně do nosu. Počasí nám přálo, a tak jsme už při první zastávce na Vyšehradě byli pěkně zpocení. Pak jsme se vydali do Valdštějnských zahrad. Bylo krásné pozorovat všechny ty rozkvetlé stromy a květiny. Také se tu pocházeli pávi, kteří se pyšnili svými dlouhými péry. Dále jsme také navštívili židovskou část města, kde si každý mohl vzít jarmulku, abychom si trochu zpestřili atmosféru. …

Druhý den jsme jeli do parlamentu, kde jsme viděli pana Kalouska a mohli jsme navštívit zasedání finančního výboru. Tereza Kopalová

 

Když jsme se my, 9. třída, rozhodli vyrazit do Prahy, všichni jsme byli nadšení, co všechno zažijeme a uvidíme. Nekonečná jízda vlakem a neústupné slunce, jež nás doporovázelo celé úterní dopoledne, zrovna nedodávalo moc úsměvu na naše tváře, ale vydrželi jsme jak Vyšehrad, z kterého jsme se dívali na Vltavu, tak i hřbitov, který jsme naštěstí vzali svižnějším tempem. Prohlídka židovských synagog a vůbec celého židovského města byla velice zajímavá a díky skvělému průvodci jsme se dozvěděli mnoho věcí. Ovšem i nohy se začaly ozývat, proto jsme zamířili na naši ubytovnu, ze které jsme však nebyli všichni nadšeni. Jako večerní program jsme zvolili nasávání hokejové atmosféry a doprovodný program hokejového Mistrovství světa. Po klidné noci, při které jsme nemuseli být ani napomínáni, jsme vyrazili do deštivého počasí, jež nás doprovázelo téměř celou středu. I v poslanecké sněmovně, kde jsme se směli podívat na jednání poslanců, jsme viděli, jak složitá je práce v této budově, kde bufet je neustále v provozu, popelníky se nestačí vysypávat a na jednání stačí na konci zvednout ruku. Snad nejzajímavější akcí byl samozřejmě rozchod na Václavském náměstí, na který jsme se těšili nejvíc. Každý si našel to svoje, kde utratil všechny své finanční prostředky. Velká škoda byla, že jsme nemohli být v Praze déle, protože zajímavostí a míst, jenž by rozhodně stála za návštěvu, je tu opravdu mnoho. Byly to nádherné dva dny, které bychom si jistě všichni rádi zopakovali a to nejen díky Praze, jejím možnostem, jako byly kupříkladu dlouhé a vždy zaplněné eskalátory, metro a tramvaj, ale také proto, že jsme skvělá třída! Jan Stenzl

 

Zpět