Exkurze do Světa techniky

30.09.2018 14:42

Ve středu 26. září žáci 6. až 9. třídy se vydali do komplexu Světa techniky v bývalých ocelárnách Dolní Vítkovice. V dopoledních hodinách absolvovali prohlídku Malého světa techniky s průvodcem, po obědě si individuálně prohlédli tři patra Velkého světa techniky, kde bylo spousta věcí interaktivních.

Od žáků:

Nejvíce se mi líbilo závodění s autíčky a trenažér. S. Novák

Myslím si, že se tam natáčel film U6. Podívala jsem se do ponorky. Viděla jsem starý telefon, psací stroj, počítače, gramofonové desky. Ve Velkém světě techniky byly tři patra. První patro byla příroda, v druhém vesmír a ve třetím zajímavosti o lidském těle. Bylo to fakt super. Líbilo se mi tam moc. A. Rádsetoulalová

Popravdě se mi líbilo více to velké technické centrum, kde jsme si mohli vyzkoušet různé  věci, ať už z přírodopisu, chemie či fyziky. Celkově se mi to líbilo. Š Henslová

V druhé části se mi líbilo víc, protože jsme si tam chodili sami bez průvodce. Zaujala mě v části recyklace televize na záchodech, kde jsme strávili hodně času díváním se na Mata a Pata. M. Braunerová

Prohlídka U6 byla super, viděli jsme hodně starých vynálezů. Nejvíc mě zaujala ponorka. Celý výlet se mi líbil. J. Škrabalová

Zpět