Exkurze v Rehau

17.02.2019 12:36

Žáci 9. třídy se v rámci vyučování podívali ve čtvrtek 14. února do firmy Rehau v Moravské Třebové.

Čekalo na nás příjemné přivítání v podobě dvou milých paní, kofol a oplatků. V konferenční místnosti nás seznámili s historií a výrobky, které se u nich vyrábí, jaké značky aut si u nich nechávají vyrobit součástky a také, co nabízí pro studenty, např. stipendia. Poté následovala prohlídka do centra dění, procházeli jsme mezi stroji a byli seznámeni s konkrétními výrobky, které se zrovna na stroji vyráběli. Hodně nás všechny fascinovalo rozdělení cest na chodníky, silnice a přechody. Nakonci jsme měli možnost se na ledacos zeptat. Celá exkurze byla fajn, mě osobně to přineslo hodně. Děkuji za možnost se sem podívat, to totiž není samozřejmé. (Monika Braunerová)

Jiří Nárožný nás provedl provozem, kde nám ukázal, co se jak vyrábí. V jedné budově jsem zahlédla tetu. Na prohlídku jsme dostali super žluté vesty, které byly trošku větší, ale to nevadilo. Prohlídka se mi moc líbila. (Jana Škrabalová)

Při prohlídce mě překvapila velká ramena. Na konci exkurze jsme dostali drobné upomínkové předměty s logem Rehau. (Barbora Balajková)

V Rehau to bylo fakt dobrý. Byli příjemní a měli pro nás občerstvení zdarma. Chodili jsme podél linek výroby na chodnících, protože tam byl velký provoz jako na D1. Uviděl jsem kamaráda Pavla. (Jakub Foret)

Nejlepší bylo pozorovat roboty při práci. (David Fréhar)

Zpět