Technohrátky v Ústí nad Orlicí

08.10.2017 10:36

Chlapci 8. a 9. třídy se ve středu 4. října vydali na exkurzi na Střední školu automobilní do Ústí nad Orlicí, kde jim byly představeny jednotlivé studijní obory. Projektem nazvaným Technohrátky se takto střední školy snaží žákům přiblížit technické obory a řemesla. Snad to pomůže žákům 9. třídy při jejich volbě budoucího povolání.

Z postřehů našich chlapců:

.... Mohli jsme si v rámci soutěží zkusit, co a jak se na této škole vyučuje. Celkem se nám dařilo. V praktické části jsme skončili na 5. místě a v dovednostním kvízu jsme byli čtvrtí.... (Jaroslav Suchomel)

Technohrátky se mi líbily. Jezdili jsme na segwayi, na motokárách, řídili jsme auto na dálkové ovládání. Také jsme lakovali, nasazovali kola od auta, razili vlastní psí známku, vyráběli si píšťalku, ochutnávali koláčky... (Dominik Kyzlink)

... Nejvíce se mi líbilly segwaye, sundávání kol, motokáry a sestavování motorů. Škola mě zaujala, jen je škoda, že maturitní obor zde mají pouze ekolog. (David Fréhar)

... Líbilo se mi úplně všechno. Pěkně využitý den. Jezdili jsme na motokáře, dělali jsme testy a bylo to super. (Jakub Foret)

... Z oborů mě nejvíce zaujal lakýrník. (Adam Neoral)

Zpět