Filmové představení v Pardubicích

14.11.2017 19:52

Goethe-Zentrum Pardubice pořádalo ve středu 1. listopadu 2017 v Divadle 29 filmové představení pro školy, na které přijala pozvání desítka našich nejstarších žáků. Nabídnut byl vážnější film Mlha v srpnu (německy s českými titulky), natočený podle literární předlohy Roberta Domese. Dotýkal se německé historie, odehrával se totiž v jižním Německu za 2. světové války a byl velmi dojemný, protože se zabýval tématem eutanázie ve Třetí říši a hlavním hrdinou byl třináctiletý chlapec. Film nabídl mnoho možností k následným zamyšlením i diskuzi.

Poté se skupinka vydala do ulic Pardubic za poznáním. S doprovodem zvukového průvodce zájemci putovali po stopách Silver A. Díky tomu se dozvěděli o tragických osudech místních obyvatel, účastníků heydrichiády, a vyslechli si unikátní autentické výpovědi svědků z výslechových protokolů.

Mgr. Jana Strouhalová

Zpět