Hevlín – Vídeň – Laa an der Thaya

23.11.2017 19:17

Za němčinou, poznáním i odpočinkem se o prodlouženém víkendu 17. – 19. listopadu 2017 vydala spolu se studenty ISŠ z Moravské Třebové a Gymnázia z Rožnova pod Radhoštěm skupinka našich nejstarších dívek a chlapců. Všichni se tak zapojili do skvělého projektu, který organizovalo Centrum česko-německého porozumění v Moravské Třebové (paní I. Kuncová).

V pátek po příjezdu a ubytování v penzionu si účastníci prošli obec Hevlín, navštívili místní nádraží, kde dříve „končila cesta“, protože dál už byla tzv. železná opona. Poté následovaly seznamovací hry, večeře a další aktivity a hry s němčinou.

Sobota patřila Vídni, tedy návštěvě přírodovědeckého muzea, prohlídce pamětihodností s milou průvodkyní, paní Ulrike a nasávání nádherné předvánoční atmosféry na vánočních trzích před vídeňskou radnicí. Večer pak většina strávila u zábavných německých stolních her.

V neděli stačilo deset minut na přejezd do termálních lázní v Laa an der Thaya, kde bylo možné celé dopoledne relaxovat. Příjemně unaveni, ale i nabuzeni do další práce s německým jazykem se cestovatelé vrátili v podvečer domů.

Mgr. Jana Strouhalová

Foto:  ZDE 

Zde jsou příspěvky z pera dvou účastníků:

Výlet do Vídně

Dne 17. 11. 2017 jsme se vydali na třídenní výlet. Byli mezi námi jak žáci osmé, tak deváté třídy, ale také žáci z jiných škol.

Po dlouhé cestě autobusem jsme se šli ubytovat do našeho penzionu. Vybalili jsme si věci a vydali se na krátkou procházku po Hevlíně, ke které jsme dostali výklad o minulosti Hevlína. Po návratu jsme hráli různé seznamovací hry, ze kterých mě bavila hlavně druhá část týkající se pohádek bratří Grimmů.

Sobotu jsme začali výbornou snídaní a pokračovali cestou do Vídně. Hned po příjezdu jsme si šli prohlédnout přírodovědné muzeum plné zajímavostí a aktivit. Poté nás čekala prohlídka Vídně s doprovodem rodilé mluvčí. Po této obchůzce jsme se rozešli po vánočních trzích. Většina lidí byla milá a ochotná... Dále nás čekalo hledání autobusu, cesta do penzionu a opět výborná večeře.

V neděli ráno nás čekala krátká cesta do termálních lázní Laa an der Thaya. V lázních jsme strávili celé čtyři hodiny. Hned po lázních následovala další dlouhá cesta autobusem, tentokrát už domů. Nastalo smutné loučení, ale zároveň radost, že můžeme skočit do svých vlastních postelí.

Já osobně jsem si tyto tři dny velmi užila. Poznala jsem spoustu nových lidí a pár krásných míst. Kdybych dostala možnost, hned bych to zopakovala. (Eliška Z.)

Hevlín – Vídeň – Laa

V pátek 17. 11. 2017 jsme se vydali do Hevlína s Centrem česko-německého porozumění, které sídlí v Moravské Třebové. Vyrazili jsme autobusem z Městečka Trnávky a postupně k nám přistoupili studenti z ISŠ z Moravské Třebové, paní Kuncová z Centra a v Brně studenti Gymnázia z Rožnova pod Radhoštěm. V Hevlíně jsme se ubytovali a vydali se na procházku. Poté jsme hráli seznamovací hry a po večeři další hry.

V sobotu 18. 11. jsme se vydali do Vídně, hlavního města Rakouska. Prošli jsme si město a zavítali do přírodovědného muzea. Po hodině a půl v muzeu jsme se sešli s paní Ulrike, která nám vyprávěla o městě. U městské radnice nás opustila a my jsme si procházeli nádherné vánoční trhy.

Poslední den, tedy 19. 11., jsme se nasnídali, sbalili a odjeli do Laa, kousek za hranice. V termálním koupališti jsme měli čtyři hodiny na „vyřádění“. Ještě před odjezdem domů jsme si s novými kamarádkami vyměnili kontakty a „tradá“ domů. Pro mě to byl zážitek jako hrom. Jsem rád, že jsem se naučil nějaká nová slovíčka a že jsem mohl poznat Vídeň o trochu víc. (Jaroslav S.)

Zpět