I nám chutnalo ...

23.05.2018 14:57

Také u nás na tzv. staré budově probíhaly minulý týden v rámci projektů Ovoce a zelenina do škol a Mléko do škol velké ochutnávky. Na pravidelná překvapení v podobě mléka, džusu, ovoce a zeleniny  se již tradičně pokaždé, když se objeví pár větších krabic u schodiště, žáci 1. - 4. ročníku velmi těší. Tentokrát to ale bylo jiné. Nejprve na ně na chodbě čekala výstava ovoce a zeleniny. Některé ovoce děti třeba ani neznaly. Vše jsme si pozorně prohlíželi, zjišťovali jsme názvy některých druhů a ve třídách jsme si povídali o důležitosti ovoce a zeleniny v naší stravě. Druháci si vystavované ovoce ve výtvarné výchově i nakreslili. Další den jsme zahájili třídní ochutnávky. Paní učitelky krájely a krájely, žáci jedli a jedli a ... moc dobré to bylo! Na konci týdne školáci ochutnávali z misek různé druhy přírodních jogurtů (...ty jsou přece nejzdravější !)  a dalších mléčných výrobků, které byly součástí tzv. ochutnávkového koše společnosti Laktea. Tentokrát paní učitelky již vytrénovanou rukou nakrájely různé druhy sýrů a ty také skoro všem moc chutnaly. Pak přišly na řadu ještě krabičky s ochuceným mlékem.  Pomazánková másla a pomazánky čekají v lednici na naši společnou snídani po spaní ve škole. 

  A nezapomeňte: ZDRAVÍ A SÍLU NAJDEŠ V SÝRU!                                                                                                                                                                                                                                OVOCE A ZELENINA ...  TO JE ZDRAVÍ, TO JE SÍLA!            

                                                                                                                                                                                                                                 

 

Zpět